ORGANIZATOR:

Warszawski Instytut Bankowości logo

Zapraszamy na spotkanie z praktykiem online: „Jak Giełda Papierów Wartościowych zmieniła polską gospodarkę? O historii i przyszłości giełdy okiem pierwszego prezesa GPW”, 23 października, godz. 8:55-9:40

Zapraszamy nauczycieli oraz uczniów szkół ponadpodstawowych oraz starszych klas szkół podstawowych do udziału w spotkaniu z praktykiem online: „Jak Giełda Papierów Wartościowych zmieniła polską gospodarkę? O historii i przyszłości giełdy okiem pierwszego prezesa GPW”.

Lekcję poprowadzi: dr Wiesław Rozłucki – Pierwszy Prezes Giełdy Papierów Wartościowych.

Był prezesem zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie od jej założenia w 1991 r. przez 5 kadencji do 2006 r., a w latach 2013-2016 członkiem Rady Giełdy. Był również przewodniczącym rady nadzorczej Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych oraz członkiem władz Światowej Federacji Giełd i Federacji Giełd Europejskich. Od 2024 r. jest ponownie członkiem Rady Nadzorczej GPW.

W 2011 r. został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

 KIEDY: 23.10.2024 r., godzina 8:55 – 9:40

GDZIE: online na Platformie CilckMeeting

Podczas lekcji dowiecie się:

  • jak wyglądały początki działania giełdy po transformacji ustrojowej,
  • co sprzyjało jej powstaniu, a co było największym wyzwaniem i jak przebiegały pierwsze sesje giełdowe,
  • jaką pozycję warszawska giełda ma obecnie – jakie osiągnęła sukcesy i jakie stoją przed nią dalsze wyzwania.

Nie zabraknie także wskazówek dla młodych ludzi zainteresowanych inwestowaniem na giełdzie i osobistych wspomnień pierwszego Prezesa GPW.

Aby zarejestrować się, prosimy o kliknięcie w poniższy link (należy wpisać imię, nazwisko nauczyciela, adres e-mail, nazwę szkoły, klasę, liczbę uczniów, województwo, miejscowość):

www.wib.org.pl/historia-i-przyszłość-GPW

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wspólnie z Fundacją GPW zapraszają nauczycieli oraz uczniów do udziału w 23. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej (SIGG)

Jest to projekt o charakterze edukacyjnym, który ma na celu zainteresowanie uczniów zasadami funkcjonowania rynków kapitałowych, giełdą i przede wszystkim możliwościami w zakresie inwestowania oraz oszczędzania długoterminowego.

W dotychczasowych edycjach SIGG udział wzięło łącznie blisko 380 tys. uczniów. W konkursie przewidziano wiele nagród, zarówno w części edukacyjnej, jak i w części inwestycyjnej. Najlepsze klasy, które uzyskają najwyższe wyniki na platformie edukacyjnej zostaną nagrodzone dofinansowaniem wycieczki do siedziby GPW. Na zwycięski zespół czeka 10 tys. zł. Nagrody pieniężne otrzymają także zespoły oraz nauczyciele będący na kolejnych miejscach rankingu (od 1 do 26 miejsca). Łączna pula nagród do zdobycia wynosi 100 tys. zł.

Formuła SIGG

SIGG to internetowa gra inwestycyjna realizowana za pośrednictwem specjalnie przygotowanej do tego celu platformy edukacyjnej GPWtr@der, która wiernie oddaje rynek giełdowy i pozwala na naukę mechanizmów działania giełdy, doboru spółek do portfela i składanie zleceń, co w rezultacie umożliwia symulowanie inwestycji w instrumenty finansowe notowane na GPW.

Harmonogram tegorocznej edycji SIGG

■ 1 –31 października 2024 – rejestracja

■ 28 października – 8 listopada 2024 – gra testowa

■ 12 listopada 2024 – 19 stycznia 2025 – aktywność w części edukacyjnej SIGG

■ 12 listopada 2024 – 17 stycznia 2025 – etap 1: transakcje na akcjach i ETF-ach

■ 3 – 28 marca 2025 – etap 2: transakcje na kontraktach terminowych

■ 7 – 11 kwietnia 2025 – dogrywka dla najlepszych zespołów w województwach

■ 24 kwietnia 2025 – Finał SIGG dla uczniów na Sali Notowań GPW

Rejestracja

 ■ Rejestracji dokonuje nauczyciel – opiekun grupy, który zapisuje szkołę oraz dodaje nazwy zespołów na https://sigg.gpw.pl/.

■ Następnie, każdy z uczniów zakłada własne konto, wskazuje szkołę, nauczyciela oraz zespół. Konkurs rozpoczyna się grą testową.

■ Przed rejestracją należy zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie internetowej www.sigg.gpw.pl

Konkurs dla nauczycieli

Po raz kolejny także nauczyciele mają możliwość poznania platformy SIGG oraz sprawdzenia się w inwestowaniu. Zaplanowano dla nich odrębny konkurs umożliwiający indywidualne inwestowanie w I i II etapie SIGG oraz specjalne nagrody dla zwycięzców