Szukaj
Close this search box.

ORGANIZATOR:

Warszawski Instytut Bankowości logo

Poznaliśmy już zwycięzców krajowych preselekcji Europejskiego Quizu Finansowego 2023/2024 !

Już po raz 7 uczniowie z całej Polski zmierzyli się w preselekcjach krajowych. W finale krajowym zwyciężyli Maciej Zalesko i Franciszek Oset ze Szkoły Podstawowej nr 20 im. Gen. Władysława Sikorskiego w Białymstoku i to oni będą reprezentować Polskę w ogólnoeuropejskim finale European Money Quiz, który odbędzie się 18 i 19 kwietnia br. Opiekunem zwycięskiego zespołu i szkolnym Koordynatorem EQF był Pan Mariusz Sokołowski.

Drugie miejsce w finale krajowym zajęli Patrycja Czop i Martyna Kuras ze Szkoły Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich (opiekun zespołu Pani Monika Płocica), natomiast trzecie Marcel Głębocki i Aleksander Kisło ze Szkoły Podstawowej nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku (opiekun zespołu Pani Marzena Korolczuk).

Krajowy finał EQF odbył się 18 marca i składał się rozgrywki finałowej oraz części oficjalnej.

W rozgrywce wzięło udział 10 dwuosobowych zespołów, które zmierzyły się z 20 pytaniami. W drugiej części finału dodatkowo uczestniczyli opiekunowie zespołów finałowych oraz szkoły uczestniczące w tegorocznej edycji Konkursu. Gościem specjalnym wydarzenia był dr Tadeusz Białek – Prezes Związku Banków Polskich, który w swoim wystąpieniu wskazał na znaczącą rolę edukacji ekonomicznej w kształtowaniu kompetencji finansowych młodego pokolenia. W imieniu Organizatorów uczestników spotkania przywitał Waldemar Zbytek – Prezes Warszawskiego Instytutu Bankowości. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać wykładu eksperckiego „Cyberbezpieczne finanse”, który poprowadził Marcin Wąsik-Wiszniewski z Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku.

Organizatorem polskiej edycji EQF jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości, a Partnerem – Związek Banków Polskich.

Poniżej przedstawiamy pozostałą finałową siódemkę:

🔹Natasza Bryksy i Ewelina Micuła, Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. W. Sikorskiego w Dąbrowie Górniczej,
🔹Mikołaj Gruźlewski i Adam Ryl, Szkoła Podstawowa w Piaskach,
🔹Joanna Berent i Dominik Wiadro, Szkoła Podstawowa im. Ziemi Michałowskiej w Gortatowie z siedzibą w Sztuce,
🔹Patryk Pasiewicz i Ignacy Wojciechowski, Zespół Edukacyjny nr 7 w Zielonej Górze,
🔹Julia Ładecka i Patryk Lipiński, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Z. Urbanowskiej w Koninie,
🔹Jakub Pietraszek-Małysa i Natalia Kotarba, Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 w Kielcach,
🔹Cezary Czapliński i Kamil Jurecki, Szkoła Podstawowa nr 2 w Osieku.

Laureatom tegorocznej edycji EQF gratulujemy wygranej, a pozostałym uczniom serdecznie dziękujemy za udział w zmaganiach konkursowych. 

W 7 edycji EQF udział wzięło ponad 4500 uczniów z całej Polski, zgłoszono blisko 300 dwuosobowych zespołów.

Już teraz zapraszamy do kolejnej edycji❗️

Może Cię zainteresować: