Szukaj
Close this search box.

ORGANIZATOR:

Warszawski Instytut Bankowości logo

Ogólnopolska lekcja online „Unia Europejska – rozmowy o przyszłości”, 5 czerwca 2024 r, godz. 8:55-9:40

z okazji 20-tej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, Fundacja Warszawski Instytut Bankowości (inicjator Roku Edukacji Ekonomicznej 2024), we współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce i Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, serdecznie zapraszają nauczycieli oraz uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w ogólnopolskiej lekcji online „Unia Europejska – rozmowy o przyszłości”, która odbędzie się 5 czerwca 2024 r. godz. 8:55-9:40.

Lekcję poprowadzi: dr Bartłomiej E. Nowak – Team Europe Direct, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

 Na początku lekcji odbędzie się kilkuminutowa rozmowa, w której udział wezmą Witold Naturski – Dyrektor Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce, Bartłomiej Balcerzyk – p.o. Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Waldemar Zbytek – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Roku Edukacji Ekonomicznej 2024.

 Główne zagadnienia poruszane w trakcie lekcji:

  • wybory do Parlamentu Europejskiego – możliwe scenariusze,
  • priorytety UE na najbliższe lata,
  • dyskusja o reformie UE,
  • Prezydencja Polski w Radzie Unii Europejskiej (2025).

 REJESTRACJA:

Aby zarejestrować klasę, prosimy o kliknięcie w poniższy link (należy wpisać imię, nazwisko nauczyciela, adres e-mail, nazwę szkoły, klasę, przewidywaną liczbę uczniów, województwo, miejscowość):  

https://bde.clickmeeting.com/unia-europejska-rozmowy-o-przyszlosci/register

 Po zarejestrowaniu zostanie przesłana (na adres wskazany podczas rejestracji) wiadomość e-mail zawierająca link do lekcji. Gdyby nie było wiadomości w skrzynce głównej, prosimy o sprawdzenie spamu lub innych folderów poczty. Rekomendujemy wyświetlanie lekcji w klasie na ekranie.

Lekcja odbędzie się w ramach obchodów Roku Edukacji Ekonomicznej 2024, który został ustanowiony uchwałą Senatu z dnia 7 września 2023 r.

Może Cię zainteresować: