Szukaj
Close this search box.

ORGANIZATOR:

Warszawski Instytut Bankowości logo

Ogólnopolska lekcja online inaugurująca REE2024: „Reformy gospodarcze Władysława Grabskiego a współczesne wyzwania”- 11.01.2024 r., godz. 8.55

Komitet Organizacyjny Roku Edukacji Ekonomicznej 2024 zaprasza nauczycieli i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w ogólnopolskiej lekcji online pt.: „Reformy gospodarcze Władysława Grabskiego a współczesne wyzwania”.

Lekcja odbędzie się 11 stycznia 2024 r. o godz. 8:55 i potrwa 45 min.

Lekcję poprowadzą:

prof. Witold Orłowski – ekonomista i edukator,
Waldemar Zbytek – Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego REE 2024.

W dniu 11 stycznia 1924 roku Sejm II Rzeczypospolitej uchwalił ustawę o naprawie Skarbu Państwa i reformie walutowej. Była to jedna z kluczowych reform premiera Władysława Grabskiego, która doprowadziła m.in. do ustabilizowania waluty i pokonania hiperinflacji.

W trakcie lekcji, nawiązując do historycznych reform gospodarczych, omówione zostaną współczesne wyzwania i trudności przed jakimi stoi Polska i świat.

Rok 2024, uchwałą Senatu z dnia 7 września 2023 r., został ogłoszony Rokiem Edukacji Ekonomicznej.

REJESTRACJA:

Aby zarejestrować klasę, prosimy o kliknięcie w poniższy link: www.ree2024.pl/lekcja-inauguracyjna

 

W procesie rejestracji należy podać imię i nazwisko nauczyciela, adres e-mail, nazwę szkoły, klasę, przewidywaną liczbę uczniów, województwo.  Po zarejestrowaniu zostanie przesłana (na adres wskazany podczas rejestracji) wiadomość e-mail zawierająca link do lekcji. Gdyby nie było wiadomości w skrzynce głównej, prosimy o sprawdzenie spamu lub innych folderów poczty. Rekomendujemy wyświetlanie lekcji w klasie na ekranie.

Może Cię zainteresować: