Partnerzy Projektu - formuła współpracy
Bank lub inna instytucja finansowa – partner projektu BAKCYL uznaje jego cele za ważne i chce je realizować w partnerstwie z Warszawskim Instytutem Bankowości i innymi partnerami projektu.
Projekt jest społecznym przedsięwzięciem polskiego sektora bankowego. Nie służy indywidualnej promocji Partnera i jego usług w szkołach, a wolontariusze są zobowiązani umową i Kodeksem Wolontariusza Projektu BAKCYL do powstrzymywania się od takich działań w ramach realizowanych ról w projekcie.
Osoby zaangażowane w projekt stanowią społeczność BAKCYLA.
Partner udziela wsparcia poprzez:
- Wyłonienie spośród swojej kadry grupy kandydatów na wolontariuszy. Kandydaci na wolontariuszy powinni mieć predyspozycje i cechy określone w dokumencie w zakładce REKRUTACJA
- Koordynację przez wskazaną osobę odpowiedzialną za projekt w Banku procesu wyłonienia kandydatów na wolontariuszy, a następnie wsparcie działań WIB w zakresie współpracy z zakwalifikowanymi wolontariuszami.
- Umożliwienie zakwalifikowanym przez WIB kandydatom na wolontariuszy udziału w bezpłatnym szkoleniu, w ramach obowiązków pracowniczych (płatnego czasu pracy). Celem szkolenia jest przygotowanie wolontariuszy do przeprowadzenia lekcji z młodzieżą. Po szkoleniu potwierdzana jest przez WIB ostateczna kwalifikacja wolontariusza.
- Oddelegowanie wolontariusza w ramach płatnego czasu pracy do przeprowadzenia lekcji w szkołach. Propozycja przeprowadzenia lekcji przez wolontariusza oraz bieżące ustalenia są prowadzone bezpośrednio z zainteresowanym. Osoba odpowiedzialna za projekt w Banku otrzymuje kwartalne sprawozdania z aktywności wolontariuszy.
- Wsparcie finansowe projektu w uzgodnionym wymiarze.
- Popularyzację projektu BAKCYL w Banku oraz uznanie dla zaangażowania swoich pracowników w wolontariat.
Korzyści dla Partnera Projektu
BAKCYL stwarza bankom możliwość:
- uświadomienia młodym ludziom jak bezpiecznie i świadomie korzystać z usług finansowych,
- udostępnienia pracownikom wartościowej możliwości rozwoju zawodowego
i osobistego, - zachęcenia młodych ludzi do kariery zawodowej w bankowości,
- wzmocnienia wizerunku banku jako instytucji zaufania publicznego, która ma swój wkład w podniesienie poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia, co służy stabilności sektora i gospodarki.
Pracownikom banków i instytucji finansowych, którzy chcą dzielić się swoim doświadczeniem, BAKCYL zapewnia:
- rozwój osobisty w nowej roli, wzmocnienie różnorodnych, nowych umiejętności, np. komunikacji, prezentacji, motywacji, wpływu na innych etc.,
- szkolenie dające przygotowanie trenerskie do prowadzenia lekcji dla uczniów w szkołach,
- scenariusze lekcji oraz materiały szkoleniowe i pomoce dydaktyczne,
- wsparcie organizacyjne i logistyczne związane z realizacją lekcji,
- udział w społeczności wolontariuszy BAKCYLA.
Warszawski Instytut Bankowości, jako pomysłodawca i organizator projektu, współpracuje z partnerami i innymi instytucjami wspierającymi na podstawie dwustronnych porozumień. Prowadzimy projekt z zachowaniem najwyższych standardów transparentności i zapewniamy rzetelną informację dotyczącą sposobu wykorzystania udzielonego wsparcia finansowego i osiągniętych rezultatów.