Spotkanie online z Ekspertem rynku kapitałowego

18.05.2022 r. odbyło się spotkanie z Ekspertem Rynku Kapitałowego –Filipem Duszczykiem, Wicedyrektorem Działu Rozwoju Rynku GPW. 

W spotkaniu uczestniczyło 1485 uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych z 67 klas.

                                  18 maja 2022 r. godz. 8:55-9:40 

       Giełda wczoraj i dziś – czyli o tym, jak zmienia się rynek kapitałowy

Spotkanie odbyło się w ramach pierwszej edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego EduAkcja – wspólnego przedsięwzięcia edukacyjnego Warszawskiego Instytutu Bankowości, Fundacji GPW, CFA Society Poland oraz Franklin Templeton.

Pan Filip jest absolwentem ekonomii University of Chicago posiadającym dyplom Executive MBA Szkoły Głównej Handlowej we współpracy z University of Quebec w Montrealu. Z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie jest związany od 2014 roku. Jako Head of Product Sales i Wicedyrektor Działu Rozwoju Rynku odpowiada za pozyskiwanie członków giełdy i uczestników rynku z Ameryki Północnej, Europy Zachodniej i regionu CEE.

Uczestnicy lekcji dowiedzieli się, jakie kluczowe zmiany zaszły na polskim rynku kapitałowym przez 30 lat jego funkcjonowania po transformacji ustrojowej. Usłyszeli także, jak prowadzącemu pracowało się na giełdzie w Chicago, gdzie parkiet wygląda inaczej niż u nas.

 

Więcej informacji o projekcie EduAkcja:

https://bakcyl.wib.org.pl/eduakcja/  

https://www.edu-akcja.org

 

Kolejne spotkania z Ekspertami rynku kapitałowego już wkrótce. Bądźcie z nami na bieżąco!